К основному контенту

Плитка добробуту

В день Незалежності, 24 серпня 2018 року, в моєму рідному Івано-Франківську пафосно відкрили нові пішохідні вулиці біля парку Міцкевича. Я не проти оновлення, ремонтів, покращення міського середовища і т.п., але вважаю, що все повинно робитися з розумом.

От навіщо було здирати ідеальну бруківку на пл.Міцкевича, на цілий рік перерити вулицю ремонтами, щоб на виході отримати те ж саме тільки трішки в яскравішій (по формі, але аж ніяк не по змісту) обгортці? Адже якість нової бруківки очевидно не дотягує до якості старої.

Ах, вулиця стала пішохідною? А що її заважало зробити такою без оцих безглуздих ремонтів? Так-так, саме безглуздих! Тому що це відверте й нічим не прикрите безглузздя - робити ремонт там, де потреба в ньому не було жодної! Адже варто сісти за кермо й проїхатися вулицями Івано-Франківська, щоб зрозуміти очевидне - як мінімум половині дорожнього фонду міста не завадив би КАПІТАЛЬНИЙ ремонт.

Але ні, ще зовсім недавно, я ледь не загубив колесо, влетівши в вибоїну (від снаряду, напевне!) на вул. Довженка. Це, на секунду, на вулиці, на якій трафік транспорту завжди дуже щільний!
Ет, про що мова. Промчіться підїздними до міста вулицями - там якщо не яма на ямі, то нескінченний ремонт, коли восени лагодять те, що монтували навесні і т.д.

Так от, в той час коли водії старанно оминали вибоїну на вул.Довженка  (мені не пощастило) в центрі Івано-Франківська дбайливий голова видирав плитку, якій стояти би ще років 100 як мінімум. Навіщо? Пил "ремонтом" в очі франківчанам пустити?
Здавалось би: латай там де рветься! лагодь там зруйновано! ремонтуй там де розбито!.. Але ні, гроші краще освоювати на "проектах благоустрою".



Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Дамба. Березівка. Карти

Що трапляється, коли село очолює злочинно безвідповідальний голова? Відповіді в картинках (для збільшення, клацніть на зображення). Нижче наведено кілька історичних фотознімків місця де річка зруйнувала дамбу й де сьогодні вчергове закопуються гроші платників податків на її відновлення.  Липень 2013 року. Річка під прямим кутом довбає дамбу (червона стрілка; світло-коричнева вказує місце стариці де й потрібно було вести протипаводкові роботи й куди ПОТРІБНО було спрямувати русло!!!). В кріслі голови села сидить Вара Олександр Петрович. Березень 2014 року. Річка в лоб довбає дамбу. В кріслі голови села сиднем сидить Вара Олександр Петрович.   Серпень 2015 року. Річка продовжує натиск. Сільський голова продовжує сидіти в кріслі..  Січень 2016 року. Річка продовжує свою роботу. Як не дивно - продовжує свою роботу й Вара Олександр Петрович, а саме - успішно сидіти рівненько в кріслі сільського очільника.  Вересень 2016 року. Річка відточила кут

Дамба. Березівка.

В селі Березівка, Тисменицького району, підмило дамбу, яка захищає село від паводків. Від подібних речей ніхто не застрахований, але даний випадок не зовсім звичайний. Мою увагу привернув допис місцевого голови села в фейсбуці. Посилання на нього вже не існує, оскільки голова витер його разом з коментами. Витер тому що відвідувачі нищівно критикували голову за бездіяльність. Оскільки я часто влітку з сімєю їзджу на річку саме в це село, то також трішки в "темі", тому  задав голові декілька питань, а саме: чому протипаводкові роботи РОКАМИ велися за майже пів-кілометра від дамби, в той час як в іншому місці (нинішнє місце руйнування дамби) річка роками довбала дамбу під прямим кутом? Куди поділися тисячі машин шутру і що з того мало село? Чи не варто сьогодні підключити тих хвацьких шутровиків для відновлення дамби, з їх екскаваторами й важкими вантажівками, які так невтомно "працювали" на річці роками? Прямої відповіді на питання не отримав, натомість дізнався, щ

Центр. Березень. 2019

 Мої улюблені місця рідного міста: центр, міське озеро, парк Шевченка. (для повнорозмірності клацніть на фото)